Życzenia urodzinowe

Tradycja obchodzenia urodzin

Tradycja obchodzenia urodzin wywodzi się już ze Starożytności. W Starożytnym Egipcie obchodzono urodziny władców. Także Starożytni Grecy i Rzymianie celebrowali urodziny. Wierzyli oni, że członkowie rodziny zebrani w jednym miejscu w trakcie obchodzenia urodzin odpędzą od solenizanta złe duchy.
Jednocześnie Grecy obchodzili urodziny swoich bóstw. Bogini Księżyca - Artemis, składali w ofierze okrągłe ciasta udekorowane płonącymi świeczkami. Zwyczaj ten przetrwał do dziś. Wierzenia się z czasem zmieniły, lecz zwyczaj pozostał. Obecnie wierzymy, że zdmuchiwanie płonących świeczek na torcie ma moc spełniania życzeń. Jednak trzeba je wszystkie zdmuchnąć za pierwszym razem.
Tradycja składania życzeń urodzinowych

Życzenia urodzinowe, to tradycja wywodząca się z Europy. Życzenia również miały na celu odpędzanie złych duchów. Wierzono, że składając życzenia urodzinowe, przekazujemy solenizantowi "pozytywne myśli", a wręczając mu prezent, powodujemy u niego radość która te złe duchy odstraszy. Tort urodzinowy, jaki znamy obecnie, pochodzi z Niemiec. Pierwsze torty wypiekano z ciasta chlebowego i dekorowano go lukrem. Nierzadko do ciasta wkładano symboliczne przedmioty jak monety czy pierścionki. Solenizant wybierając sobie kawałek tortu z zawartą w nim niespodzianką, wróżył własną przyszłość.
najpiękniejsze życzenia urodzinowe

Kartki z życzeniami urodzinowymi

Innym zwyczajem urodzinowym, który narodził się stosunkowo niedawno jest wręczanie lub wysyłanie solenizantowi kartek urodzinowych. Tradycja ta pochodzi z Anglii i liczy sobie dopiero 100 lat. Początkowo kartki urodzinowe wysyłane były tylko w sytuacji, gdy nadawca nie mógł osobiście odwiedzić solenizanta. Później kartki urodzinowe zaczęto dołączać do prezentu. Na kartce koniecznie należało umieścić odpowiednie dla osoby obdarowanej, życzenia urodzinowe. W dobie cyfryzacji obserwuje się jednak powolne zanikanie tej tradycji. Dziś życzenie urodzinowe wysyłane są często drogą elektroniczną poprzez SMSy lub e-maile.
Jednak sam zwyczaj obchodzenia urodzin oraz składania życzeń urodzinowych nie zanika i z pewnością przetrwa przez wiele kolejnych pokoleń.

Podobne kategorie życzeń urodzinowych

Poważne życzenia urodzinowe, Zabawne życzenia urodzinowe, Fajne życzenia urodzinowe, Życzenia na urodziny, Piękne życzenia urodzinowe, Życzenia urodzinowe dla kolegi, Krótkie życzenia urodzinowe, Życzenia z okazji urodzin, Śmieszne życzenia urodzinowe, Wierszyki na urodziny, SMS urodzinowe

W dniu urodzin życzę Ci pogody ducha, optymizmu, pomyślności wszelkiej, wymarzonego samochodu, własnego gniazdka, stu milionów kolorowych papierków,
które ludzie nazywają pieniędzmi i dużo zdrowia, żeby to wszystko wytrzymać.

Obserwuj świat szeroko otwartymi oczami, ponieważ największe sekrety ukryte są w najbardziej nieprawdopodobnych miejscach. Ci, co nie wierzą w magię świata - nigdy ich nie odkryją. Życzę Ci wiary.

Z okazji urodzin życzę Ci ...
- szczęścia - zawsze i wszędzie
- miłości - tej prawdziwej
- magii- na co dzień
- radości - także bez powodu
- słodyczy - landrynek i marcepana
- odwagi - nawet w nocy
- energii - tylko tej pozytywnej.

Oczy ślą spojrzenia,
Usta - pocałunki,
Miłość - uczucie,
Serce - wspomnienia,
A ja ślę Ci życzenia....
W dniu tak piękny i radosnym,
niczym kwiat w promieniach wiosny,
życzę Ci dużo szczęścia i radości.
W każdej chwili codzienności
bądź szczęśliwy i radosny!

Bombowej osobie w szczególny dzień, moc wystrzałowych życzeń!
Detonacji dobrego humoru, podmuchu sprzyjających wiatrów,
wybuchu uśmiechu, eksplozji radości składa ...


Jeść można ile się chce a cierpieć - ile trzeba. Ale po burzy zawsze jest słońce. A najważniejsze w życiu jest, żebyś znalazła drogę na której nie potrącisz drugiego człowieka. Najlepsze życzenia urodzinowe śle .......

W dniu urodzin, oprócz życzeń jakie zwykle składają ludzie: zdrowia, szczęścia, pomyślności, życzę Ci, abyś miała jak najwięcej dni w życiu, w których powiesz: jestem szczęśliwa!

Życzę Ci znalezienia takiej pracy, takich przyjaciół i takich możliwości o jakich marzysz. Stawiaj czoło przyszłości z nadzieją i odwagą, z entuzjazmem, zapałem i radością. Weź to wszystko i zbuduj z tego życie które warto przeżyć.

W dniu Twojego święta,
bądź mocno uśmiechnięta.
Przyjmuj życzenia,
prezenty, całusy.
Baw się do rana,
przytulaj do pana.
Nie żałuj nigdy niczego,
i bądź zawsze pewna swego.

Życzę Ci aby wszystko co sobie zaplanowałeś się spełniło,
abyś był szczęśliwy i żebyś nie musiał tak ciężko pracować.
Życzę Ci także dużo zdrówka i wytrwałości,
żeby Ci łatwiej było iść przez życie.